SharePoint ve Iphone

10 March, 2011

Bir Iphone kullanıcısı değilim ama artık gözardı edilemeyecek kadar Iphone kullanıcısı olduğunun da farkındayım. Apple vs. Microsoft karşılaştırmaları bir yana, SharePoint her ortamda kullanılabilir ve esnek olmaya devam ediyor?

Hemen söylemeden geçemeyeceğim; Iphone için geliştirilmiş olan iShare uygulaması bile Windows Phone 7 SharePoint deneyimininden oldukça iyi. Ancak SharePoint Workspace Mobile?ı Windows Phone 7 üzerinde kullanabiliyor olmak bir Windows Phone artısı (Yakında SharePoint Workspace for Iphone application?ı geliştirilirebilir: ). )

iShare ile hiç yabancılık çekmeyeceğiniz bir arayüz sayesinde SharePoint?e oturum açarak, dökümanlara, listelere ve bir çok içeriğe rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

sphomeBrowseSitesListLists

Dökümanları görüntüleme, arama, görevleri kontrol etme gibi işlemleri rahatlıkla Iphone ya da Ipad ile yapabiliyorsunuz.

Bunun yanında son kontrol ettiğimde en az 3-4 tane SharePoint için geliştirilmiş Apple uygulaması olduğunu gördüm. Hatta sırf bu iş için kurulmuş şirketler dahi var.

1,639 total views, 2 views today

Leave a Comment

Previous post:

Next post: