Her İş’in Sırrı Denge!

25 October, 2015

Microsoft’un Eski Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü ve System Center ailesinin gelişiminde önemli katkıları olan ve şu anda da Google Ürün Pazarlamanın başında bulunan son derece başarılı bir kariyere sahip Adam Hall yakın zamanda yaptığı bir paylaşımda şöyle diyordu;


BYOD nedir merak edenler daha önce yazdığım şu blogu inceleyebilir: http://www.yavuzerendemir.com/2013/11/16/byod-bring-device-nedir/

Adam, BYOD’un Microsoft ürünlerinde geliştirilmesinde ve entegrasyon aşamalarında önemli görevler almış belki de dünyada büyük bir etkiye sahip bir çok pazarlama aktivitesi gerçekleştirmişti, ondan bu sözleri duymak beni oldukça şaşırttı ama bir yandan da sevindirdi. Bu kenarda dursun.

Yine Microsoft’tan başka bir bomba ise Joe Belfiore’nin “ailesiyle daha fazla vakit geçirebilmek için” 1 yıllığıına iş hayatına ara vermesiydi. Kendisi bizzat facebook hesabından yaptığı duyuruda fazlasıyla “ilginç” şeyler söylüyor! (https://www.facebook.com/joebelfiore3/posts/10153050271707172?pnref=story). Kendisinin Microsoft’un Telefon, Tablet ve PC’lerden Sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı olduğunu hatırlatmak isterim.

İnsanlar artık mesai sonrasında çocuklarıyla, aileleriyle kısacası sevdikleriyle ilgilenmek istiyor. Bu aslında başarının en önemli sırlarından biri, fakat özellikle son 10 yıldır dramatik bir ivmeyle cep telefonundan iş takip etme, mesai saatleri sonrası saatlerce evden çalışma gibi bir yoğunluk sarmalı aldı başını gitti. Bunun en büyük sorumlusu hiç kuşkusuz Blackberry!

Yöneticilerim duyarsa kızabilir ama itiraf etmek isterim, ben dahi kişisel telefonumda şirket maillerimi kullanmıyorum. Ancak bilgisayarımı açtığımda maillerden haberdar oluyorum ve kimsenin de mesai saati dışında geç kalan mail dönüşleri için mırıldanmasına izin vermiyorum.


2,584 total views, 2 views today

Leave a Comment

Previous post:

Next post: