Kas
27
2014

Enterprise Mobility Suite | Nerden Başlamalı?

Enterprise Mobility Suite yeni bir çözüm olması nedeniyle bir çok soruyu beraberinde getiriyor. EMS sahip olmak için neler yapılmalı konusunda aşağıda bazı ipuçları paylaşacağım.

Microsoft’un insan odaklı BT vizyonu kurumların BT departmanlarını daha çok kullanıcı dostu, cihaz ve teknoloji yatırımlarında insanı ön planda tutan bir perspektifte ilerliyor.

Enterprise Mobility Suite bu vizyonun bir parçası olan 3 çözüm ile öne çıkıyor;

  • Kurumsal ve kişisel verilerin güvenliği için Azure Rights Management Service
  • Çalışanlar nerede olursa olsun kurumsal networke ve uygulamalara erişebilmeleri için ihtiyaç duyduğumuz Microsoft Intune (System Center 2012 R2 Configuration Manager ile çok daha güçlü).
  • İnsan odaklı çözümlerin başında gelen kurumsal ya da kişisel her cihazdan erişim imkanı. Bunun için Microsoft’un SSO(Single Sign On) ya da Multi Factor Auth. çözümü Azure Active Directory Premium.

Dikkatli baktığımızda tüm çözümlerdeki ana fikrin çalışanlara daha verimli ve esnek bir ortam(People-Centric IT) sunmak olduğunu anlıyoruz.

EMS için öncelikle Azure Active Directory, Microsoft Intune ve Azure RMS anlaşmaları gerekiyor. Ancak EMS Subscription ile yapacağınız tek bir aktivasyon sayesinde hepsine sahip olabilirsiniz.

Sonrasında lisanslarınızı aşağıdaki gibi kullanıcı/özellik bazı yönetebileceksiniz.Devamı için; http://download.microsoft.com/download/C/8/F/C8F115FD-B5DA-449D-BAC2-9593D255FAD5/Enterprise_Mobility_Suite_Getting_Started_Guide.pdf

 1,787 total views,  2 views today

Leave Your Comment

 
Powered by Wordpress and MySQL. Theme by openark.org